Hava Durumu

Aynı anda 3 yerde başladı! Bursa'daki ünlü holding çalışanları ayaklandı!

Tes-İş Sendikası, ağır şartlar ve düşük ücret politikası nedeniyle Çelikler Holding bünyesindeki Orhaneli, Tunçbilek ve Seyitömer termik santrallerinde eylem kararı aldı.

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2024 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 19.02.2024 12:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Aynı anda 3 yerde başladı! Bursa'daki ünlü holding çalışanları ayaklandı!

Ağır şartlarda çalışan işçiler ayaklandı. Bursa'nın Orhaneli ilçesi, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde ve Seyitömer belresinde holding bünyesinde çalışan yüzlerce işçi yürüyüş yaptı.

Tes-İş Mali Sekreteri Zafer Kocanalbant yaptığı yazılı açıklamada, "Ağır şartlarda ve çok tehlikeli iş kolunda çalışıyoruz, elektrik santrallerinde ücret baskısına son verin. İnsan onuruna yakışır, yaptığımız işin niteliğine uygun bir ücret talep ediyoruz. Ağır şartlarda ve çok tehlikeli şartlarda çalışan santral işçileri olarak bizleri yürümek zorunda bırakan işverenimize sesleniyoruz. Bugün yıkıcı bir eylem yapmıyoruz. Zor şartlarda çalışan nitelikli santral işçilerine asgari ücret düzeyinde ücreti layık görenlere uyarıda bulunmak amacıyla ir yürüyüş düzenledik. Tunçbilek'te, Orhaneli'de, Seyitömer'de, elektrik santrallerinde asgari ücret politikası yürütülemez. Hakkımız olan insan onuruna yakışır ve verdiğimiz emeğin karşılığı olan adil ücretleri almak için bu bir uyarı yürüyüşüdür. Biz sokağa çıkmak yürüyüş düzenlemek ve eylemler yapmak istemiyoruz" diyerek, haklarının alınmadığı taktirde bu eylemlere devam edileceğini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.