Hava Durumu

Bursa’dan köpek eti satışı iddiası! Ortalığı karıştıran olayın sırrı çözüldü...

Sosyal medyada bir hesabın Bursa’dan köpek eti satışı yapıldığını iddia etmesi Türkiye'yi ayağa kaldırdı. "Bugüne kadar yediğiniz bütün etleri unutturacak bir lezzet, köpek eti" paylaşımına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. İnfial yaratan olayın ardındaki gerçek çok geçmeden ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2024 16:16
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2024 16:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Bursa’dan köpek eti satışı iddiası! Ortalığı karıştıran olayın sırrı çözüldü...

‘Yaban Kasap’ isimli bir kasabın sosyal medya üzerinden yaptığı köpek eti paylaşımı Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Yaban Kasap’ın ‘Köpek eti’ paylaşımında “Bugüne kadar yediğiniz bütün etleri unutturacak bir lezzet, ‘Köpek eti” tepkilere neden oldu.

Öte yandan köpek etinin şifa kaynağı olduğuna dikkat çeken kasap, “Köpek eti Asya tıbbında yüzyıllardır şifa amaçlı olarak tüketilir. Özellikle yaşlılar ve hastalarda yaraların çabuk iyileşmesinde verem başta olmak üzere pek çok akciğer hastalığında etkili olduğu rivayet edilir. Köpek sanılanın aksine etobur değil, hepçil bir hayvandır. Veteriner hekimlerimiz tarafından özel olarak hazırlanmış, et ve sebze yönünden zengin içerikli yemlerle beslediğimiz köpeklerimizin eti yumuşak olur ve bolca lif içerir. Hem protein bakımından zengin hem de b12 kaynağıdır” şeklinde özendirici yaklaşımı ise sayfadaki gönderiye eklendi. 

BURSA’DAN TEMİN EDİLİYOR

972 takipçisi olan sosyal medya hesabının telefon numarası bulunmuyor. Bazı sosyal medya kullanıcılarının sorularına ilişkin Bursa’da temin edildiği ifade ediliyor. Bir kullanıcının “Gerçekten de köpek eti satışı mı yapıyorsunuz” sorusuna ise “Evet efendim. Üstelik saat 15.00’a kadar verdiğiniz siparişlerde aynı gün içinde kargoya veriyoruz” denildi.Aynı kullanıcının “Nereden temin ediyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Yaban Kasap, “Ürünlerimiz yerli besidir. Bursa’da kendi çiftliğimizde yetirdiğimiz ve özel karışım yemlerle beslediğimiz hayvanlarımız sürekli veteriner kontrolünde geçirilir. Yemlerinde herhangi bir katkı maddesi veya antibiyotik bulunmaz” dedi.

İLK PAYLAŞIMI ORTAYA ÇIKTI

İnfial yaratan paylaşımın ardından hesabın yaptığı ilk gönderisi ortaya çıktı. Hesaptan 26 Aralık 2023 günü yapılan ilk paylaşımda, bu yaban.hesap sayfasının 'Sosyal deney' adı altında tamamen kurguya dayalı olarak açıldığı belirtildi.

Hesaptan yapılan açıklamada, "Bu sayfada yapılan paylaşımlar ile sosyal deney kapsamında bir kasap işletiliyormuş gibi gıda ürünü fotoğrafları paylaşılmaktadır. Paylaşılan görseller herkesin ulaşımına açık kaynaklardan temin edilen temsili fotoğraflardır. Bu sayfa aracılığı ile herhangi bir ticari faaliyet yürütülmemekte, hiçbir şekilde hayvan/hayvan ürünü satışı yapılmamaktadır. Bu sayfanın herhangi bir gerçek şahıs, kasap ya da işletme ile bağı bağlantısı bulunmamaktadır. Bu sayfa aracılığı hiçbir şekilde halkı yanıltıcı bilgi yayma amacı güdülmemektedir. (Kişi ya da topluluğun ismi) aracılığı ile bu sayfada yapılan paylaşımlar nedeniyle sosyal deney kapsamı dışında herhangi bir amaç uyuşmazlığı söz konusu olur ise paylaşım yapan kişilerin hukuki/cezai herhangi bir sorumluluğunun olmadığını, bu sayfadan ve yapılan paylaşımlardan kaynaklanabilecek doğrudan ya da dolaylı zarar ve kayıplardan sorumlu tutulamayacağını beyan eder" denildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.