Hava Durumu

 Bursa'nın ağız ve diş sağlığı bu merkezde korunuyor!

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2023 yılının Ocak ayından itibaren 400 binin üzerinde poliklinik yapıldığını belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, günde iki binden fazla hastanın muayene edildiğine dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 24.08.2023 11:58
Haber Güncellenme Tarihi: 24.08.2023 11:58
https://www.webursa.com
 Bursa'nın ağız ve diş sağlığı bu merkezde korunuyor!

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, hastanenin ağız ve diş sağlığı alanında bölgenin önemli bir yükünü üstlendiğini dile getirdi. Hastane bünyesinde; çene cerrahi, pedodonti, ortodonti, restoratif diş tedavisi gibi birçok nitelikli hizmetin verildiğinin altını çizen Dr. Yavuzyılmaz, Türkiye’de sayılı hastanede bulunan tomografi cihazı sayesinde hastalara doğru teşhis ve tedavi imkanı sunulduğunu söyledi.

Yılın ilk ayından itibaren 402 bin 675 poliklinik gerçekleştirildiği bilgisini veren Dr. Yavuzyılmaz, “Hastanemiz, günde ortalama iki bin vatandaşımıza poliklinik hizmeti veriyor. Yılbaşından bu yana 17 bin 843 hastamıza ağız ve çene cerrahisi işlemi, 28 bin 197 adet protez uygulaması ile 531 hastamıza ise cerrahi işlem yapıldı. Engelli polikliniğimizde 3 bin 743 hastamıza muayene gerçekleştirilirken, bu muayeneler sonucunda 9 bin 740 cerrahi işlem uygulandı. Hastanemize gelemeyen 72 vatandaşımıza da evde sağlık hizmet verildi” şeklinde konuştu.

ENGELLİ VATANDAŞLARA ÖZEL HİZMET

Hastanede engelli hastaların hizmete erişimini kolaylaştırmak için engelli kliniğinin bulunduğunu ifade eden Dr. Yavuzyılmaz, “Birimimizde tekerlekli sandalyedeki hastalarımızın işlemlerinin koltuklarından kalkmadan sağlanabilmesi için özel tasarım bir ünit bulunmaktadır. Ayrıca spastik özürlü ve zihinsel engelli hastalar ile diş tedavileri sırasında kooperasyon güçlüğü yaşanan hastalara, lokal anestezi altında gerçekleştirilemeyen ağız ve diş tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla hastanemizde tam teşekküllü ameliyathane bulunmaktadır. Bu birimimizde engelli ve kooperasyon güçlüğü yaşayan hastalarımızın; diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi ve diş taşı temizliği gibi işlemlerini genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında gerçekleştiriyoruz” dedi.

EK MERKEZDE POLİKLİNİK SAYISI ARTIYOR

Osmangazi ilçesinde geçtiğimiz yıl hizmete giren Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı 20 ünitlik semt polikliniğinin kapasitesini arttırmak için çalışmalarını sürdüklerini vurgulayan Dr. Yavuzyılmaz, “Hazırlıklarımız tamamlandığından semt polikliniğimize 12 ünit daha ilave ederek, poliklinik sayısını 32’ye çıkarmış olacağız. Bu şekilde daha fazla vatandaşımıza hizmet vermeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.