Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da konuştu! Flaş mesajlar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter Bursa'ya geldi. Adayların açıklanacağı salonun çevresinde toplanan kalabalığı selamlayan Erdoğan daha sonra salona geçti.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 15:08
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 16:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da konuştu! Flaş mesajlar...

31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti'de aday belirleme mesaisi sürüyor.  Bursa ilçe adaylarını açıklamak üzere şehre gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter,  merkez Nilüfer ilçesi Fethiye Spor Sahası'na indi. 

Erdoğan'ı Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürgan ile Ak Parti Bursa Milletvekilleri karşıladı.

Adayların açıklanacağı salonun çevresinde toplanan kalabalığı selamlayan Erdoğan daha sonra salona giriş yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adayların tanıtılması öncesinde bir konuşma yapıyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Vefatını yola çıkarken derin bir teessürle öğrendiğimiz Alev Alatlı hocamıza, Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin yetiştirdiği en önemli münevverlerden, perspektifler sunabilen, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı hocamıza, eserleri ve fikirleriyle aramızda yaşamaya devam edecektir. Merhumenin ailesine, sevenlerine, okurlarına başsağlığı diliyorum. Dün vefat eden, ülkemizin önde gelen sosyologlarından Prof. Dr. Orhan Türkdoğan’a da Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Orhan hocamızın ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

"BURSA HER ŞEYDEN ÖNCE KURULUŞUN ŞEHRİDİR"

Bugün Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ali Nur Aktaş’la devam kararımızın ardından ilçelerimizde aday göstereceğimiz isimleri açıklamak üzere bir aradayız. Burası müstesna bir şehirdir. Bursa her şeyden önce kuruluşun şehridir.

Bursa’da dikilen çınar fidanı, üç kıta, yedi iklime yayılarak, ecdadın asırlarca süren hak, adalet, refah mücadelesine güç ve kuvvet vermiştir. Bursa’dan Edirne’ye oradan İstanbul’a ve nihayet Ankara’ya uzanan başkentler silsilemizin ilk yıldızını hep kalbimizin en mutena köşesinde taşıdık.

Sanayinin, ticaretin, tarımın lokomotif şehri Bursa’nın üretkenliğini anlatmaya gerek bile yoktur. Biz de son 21 yıldır, belediye başkanlarımız, bakanlıklarımız, kurumlarımızla Bursa’yı hak ettiği eserlere kavuşturmak için gece gündüz çalıştık."

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ...

HODRİ MEYDAN, ÇIKSIN ORTAYA

İnşallah seçim tarihine yakın, tekrar Bursa'mıza geldiğimizde çalışmalarımızı ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Biz istiyoruz ki Bursa'nın Türkiye Yüzyılı yürüyüşü, büyükşehir ve ilçe belediyelerinde yapacağı tercihle daha da hızlansın. Ülkemizin önüne koyacak vizyonları olmayanların sırf AK Parti kaybetsin diye çabalamasını üzüntüyle izliyoruz. Açık konuşmak gerekirse, konu hizmet ve eser siyaseti olduğunda üstümüze kimseyi tanımayız. Kim bizden daha iyisini yapabileceğini iddia ediyorsa, hodri meydan, çıksın ortaya. 

CHP'DE HERKES KÖŞE KAPMA DERDİNDE

CHP'de herkes bir köşe kapma derdinde. İttifak içinde oldukları partileri bile gözleri görmüyor, çiğneyip geçiyorlar. Kendi arkadaşlarına, müttefiklerine bu kadar hoyratça davrananların şehirlerimize ve oralarda yaşayanlar şefkat göstermesi mümkün mü? Layüsel olmadığımızın, milletimizin gözünün üzerinde bulunduğu şuuruyla kararlarımızı veriyoruz. Belediye başkanlarımızın gözü hep sizin, bizim gözümüz de hep onların üzerinde olacak.

BAŞKA YOLLARA YÖNELENLERİ MİLLETİMİZİN TAKDİRİNE HAVALE EDİYORUM

Bu seçimlerde partimizi ve cumhur ittifakımızı temsilen, milletimizin huzuruna çıkardığımız arkadaşlardan her biri yol arkadaşımızdır. Kendi tercihleriyle başka yollara yönelenleri milletimizin takdirine havale ediyorum. Önemli olan ana damarın mayasını muhafaza etmesidir. Bu konuda hiçbir sarsılma yok. Milletimiz nasıl bizi vesayetle mücadelemizi yalnız bırakmadıysa, terörle mücadele yalnız bırakmadıysa, darbecilerle mücadelede yalnız bırakmadıysa, inşallah Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzde de yalnız bırakmayacaktır.

ÖNÜMÜZDE UZUN BİR SÜRE VAR

31 Mart'tan sonraki sandık buluşmamız 2028 Mayıs'ında olacak. Dolayısıyla önümüzde orta ve uzun vadeli programlarımızı hayata geçirebileceğimiz uzunca bir süre var. AK Parti olarak biz iç ve dış gelişmeler ne olursa olsun ülkemizi hedeflerinden koparmama azmi ile hareket ediyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.