Hava Durumu

Eğitim duayenleri Yedi Vadi’nin ev sahipliğinde Bursa’da buluştu

Yedi Vadi Okulları’nın geleneksel olarak düzenlediği, bu yıl Ente kitapçılık iş birliğiyle ikincisini organize ettiği “Eğitimde 100. Yıl Buluşmaları” programı Ördekli Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2023 12:18
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2023 12:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Eğitim duayenleri Yedi Vadi’nin ev sahipliğinde Bursa’da buluştu

Yedi Vadi Okulları Kampüs Müdürü Murat GÖREN ’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği programda GÖREN “Biz Yedi Vadi Eğitim Kurumları olarak öyle bir görev üstlendik ki; bu görev ülkemize, toplumumuza, yarınlarımıza karşı duyduğumuz sorumluluk hissiyle ve görev bilinciyle özgür düşünen, özgün üreten, soru soran, sorgulayan, hayal kuran, sürekli gelişime inanan nesiller yetiştirmektir.” dedi.

Eğitim yönetimi ve politikaları alanında bir otorite olan Teksas Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Khalid ARAR’ın çağrılı konuşmacı olduğu, moderatörlüğünü Prof.Dr. Sayın Selahattin TURAN’ın yaptığı programda Doç.Dr. Sayın Taner ATMACA ve Doç. Dr. Sayın Turgay ÖNTAŞ konuşmacı olarak yer aldı.

Teksas Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Khalid ARAR konuşmasında “Eğitimin temel sorunlarının tartışılmasının gerektirdiği değişim, eğitim bilimleriyle başlayan ve eğitim politikası sürecinde değişimle devam eden geniş kapsamlı bir devrimden başka bir şey değildir.” dedi.

Programın ardından konuk konuşmacılara katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. “Dünden bugüne Türkiye'de eğitimin özgür zihin inşa ve toplumsal dönüşümündeki rolü” konulu programa, eğitim alanında çalışmalar yapan akademisyenlerin, okul müdürlerinin, eğitim yöneticilerinin, öğretmenlerin ve eğitim paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.