Hava Durumu

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçim sonuçlarının ardından Alinur Aktaş'tan ilk açıklama!

Bursa'da sandıkların yüzde 90'ı açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı Mustafa Bozbey Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Seçim sonuçlarının ardından Alinur Aktaş'tan da ilk açıklama geldi..

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 01:06
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 01:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçim sonuçlarının ardından Alinur Aktaş'tan ilk açıklama!

Bursa'da sandıkların yüzde 90'ı açıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı Mustafa Bozbey Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Seçim sonuçlarının ardından AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve Alinur Aktaş'tan da ilk açıklama geldi..

Davut Gürkan'ın açıklamaları:

Yerelden ziyade genel seçim gibi oldu kanaatler de onun üzerine oldu. Biz mesajımızı aldık. Eleştirdiğimiz bir şey vardır seçim sonucu açıklandan sahada yalan ve iftira söylemleri kimseye yakışmaz. 

100 kilometreden fazla metro hattı vaad edildi, merak ediyorum hangi bütçeyle yapılacak. Verilen vaadleri tek tek takip edeceğiz. Bursa’da yüzde 89 sandık açıldı, 783 sandık kaldı. CHP’nin yüzde 47,8 bizim yüzde 38. İyi partinin siyaset hayatı bu neticede bitti.

Gördüğümüz bazı sıkıntılı sandıklar var, itirazımızı yapacağız. Bu süreç içerisinde suret içerisinde  seçimlerimiz oldu. Ben vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzde 4 buçuk sene vaktimiz var. Tek derdimiz var milletimize hizmet etmek. İnşallah hayırlı olur.

Alinur Aktaş'ın açıklamaları:

-Seçim bitti adalet tecil etti. Vatandaşlarımız seçimini yaptı. Sonuçlar hayırları getirsin.

-Son seçime göre seçmende yüzde 12'lik bir azalış var. 250 bin kişi sandığa gitmemiş. AK Parti'nin oy kaybından biz de üzerimize düşeni aldık.

-Benim şeref defterime Bursa'ya 20 yıl hizmet etmeye layık olmak yazıldı. Alnım ak geride tertemiz bir bırakıyorum. 2 yıllık pandemi, sel ve yangınlar, deprem derken çok zor bir 5 yıl geçirdik.

-Alnım ak, tertemiz bir belediye bırakıyorum. Ben bu gece çok rahat yatacağım. . Sırtımda küfe yok. 

-Mustafa Bozbey'i arayıp tebrik etmek isterdim ancak. belediyeye evrakları kaçırmak için tır yanaştığı gibi çirkin ithamlarda bulundu. Tamamen yalandır. Bir taksi bile yanaşmadı. Bunları herkesin vicdanına bırakıyorum.

-Ben seçim sonucu ne olursa olsun 4 Nisan tarihinde Umre'ye gidecektim. Bu sebeple 4 Nisan'da Umre'ye gidiyorum. Bayramda da Bursa'da yokum. Tekrar süreci Bursamız için ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.