Hava Durumu

Uedaş, VR teknolojisi ile enerjisini geleceğe taşıyor

UEDAŞ, enerji verimliliği ve tasarrufu odaklı bilgilendirme projesini hayata geçiriyor. Projede UEDAŞ ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında iş birliği sağlanarak öğrencilere VR gözlükler aracılığıyla enerji tasarrufunun yollarını anlatan eğlenceli bir oyun oynatılması da yer alıyor. İlk kez Ocak ayının Enerji Tasarrufu Haftası’nda öğrencilerle buluşan proje çalışmalarını tüm hızlıyla sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2023 15:59
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2023 15:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Uedaş, VR teknolojisi ile enerjisini geleceğe taşıyor

UEDAŞ’ın çocuklarda enerji verimliliği ve tasarrufu, doğal varlıklar ve çevre bilinci gibi toplumsal konularda farkındalık oluşturma amacıyla geliştirdiği ve Ocak ayında başlayan projesi çalışmalarını hızlandırıyor. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın enerji tasarrufu ve verimliliğini 2023 yılının en önemli ulusal strateji hedeflerinden göstermesi sonrasında hazırlanan projede, dijital seminerlerden mobil oyunlara ve VR teknolojisinin kullanımına kadar birçok faaliyet planlanıyor. UEDAŞ, enerji verimliliği ve sürdürülebilirliği ile ilgili geliştirdiği projeler ve tüm bireylerde farkındalık oluşturma hedefiyle hassasiyetini ortaya koyuyor.

VR teknolojisi ile öğrenciler hem eğleniyor hem bilgilendirme

“Enerjini Geleceğe Taşı!” sloganıyla yola çıkan UEDAŞ, proje çerçevesinde hizmet bölgesini kapsayan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da MEB iş birliği sayesinde okulları gezerek VR teknolojisi destekli geliştirdikleri oyunu öğrencilere sunuyorlar. Proje, günümüzden 100 yıl sonrası tasarruf yapılmış ve yapılmamış olarak 2 farklı senaryoyu canlandırarak tasarruf ve verimliliğin önemini eğlenceli ve interaktif yollarla anlatan oyun, öğrencilere keyifli anlar yaşatıyor. Proje boyunca 8-13 yaş arası çocuk ve öğrenciler için farklı eğitici mobil oyunlardan, yetişkinlere de hitap edecek sosyal medya yarışmalarına ve dijital seminerlere kadar birçok etkileşimli adım da planlanıyor.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.