Hava Durumu

Yüzü gülen tüccar üreticisini hediyeye boğdu

Bursa’nın Karacabey ilçesinde yapılan karpuz hasadının bereketli geçmesi sonucunda karpuz tüccarı ve aynı zamanda Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Rafet Sarısakal, karpuzunu aldığı çiftçiyi hediye boğdu. Karacabey’in Akhisar Mahallesi’nde karpuz hasadı yapan karpuz tüccarı ve aynı zamanda Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Rafet Sarısakal, karpuzun hem çiftçinin hem de

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2021 15:34
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2021 15:34
https://www.webursa.com
Yüzü gülen tüccar üreticisini hediyeye boğdu

Bursa’nın Karacabey ilçesinde yapılan karpuz hasadının bereketli geçmesi sonucunda karpuz tüccarı ve aynı zamanda Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Rafet Sarısakal, karpuzunu aldığı çiftçiyi hediye boğdu.

Karacabey’in Akhisar Mahallesi’nde karpuz hasadı yapan karpuz tüccarı ve aynı zamanda Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Rafet Sarısakal, karpuzun hem çiftçinin hem de tüccarın yüzünü güldürdüğünü söyledi. Sarısakal, “ Bu sene ki karpuz üretimi güzel geçti. Karpuz, hem çiftçinin hem de tüccarın yüzünü güldürdü. Karacabey karpuzu Türkiye’de çok beğenilerek yeniliyor.

Beğenilmesin de toprağımızın kırımızı olmasının önemi çok. Çünkü kırmızı toprak karpuza ayır bir tat veriyor. Karacabey karpuzunda iddialıyız. Karacabey’de üretilen karpuz, starbucks cinsi karpuz. Yemesi ve tüketimi çok güzel olan bir karpuz. Karpuzumuz Türkiye’nin gittiği her yerinde beğenilmekte. Çiftçilerimiz her geçen gün kaliteli karpuz yetiştirmekte ve daha fazla tonaj almaktalar. Vatandaşlarımızı gazlı içecekler yerine karpuz tüketmelerini istiyoruz. 6 senedir karpuz tüccarlığını yaptığım tarlalardan en fazla rekolteyi bu sene aldım. Bende bu yüzden çiftçi arkadaşımız Barış Dinçer’e, çam sakızı çoban armağanı hediyeler veriyorum” dedi.

Bu sene ki karpuz veriminden memnun olduklarını belirten çiftçi Barış Dinçer, karpuzun yüzlerini güldürdüğünü söyledi.

Karpuz tüccarı ve aynı zamanda Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Sarısakal, çiftçi Barış Dinçer’e son model cep telefonu ve tam cumhuriyet altını hediye etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.