Hava Durumu

Ziraat Fakültesinde mezuniyet sevinci

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi, 2020-2021 Akademik Yılı içerisinde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için geniş katılımlı bir mezuniyet töreni düzenledi. Törende 300 öğrenciye anı belgeleri dağıtıldı. Görükle Kampüsü Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen törene Bursa Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2021 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2021 10:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Ziraat Fakültesinde mezuniyet sevinci

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi, 2020-2021 Akademik Yılı içerisinde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için geniş katılımlı bir mezuniyet töreni düzenledi. Törende 300 öğrenciye anı belgeleri dağıtıldı.
Görükle Kampüsü Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen törene Bursa Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu ve Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Tarım A.Ş. Genel Müdürü Semih Polat, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yıldız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, mezun öğrenciler ile aileleri katıldı.
Törende konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, gıda güvenliği konusunun son yıllarda büyük bir önem kazandığına işaret etti. Özellikle gıda arz güvenliğinin pandemi sürecinde ön plana çıktığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “YÖK Başkanlığımız, üniversitelerin ihtisaslaşması noktasında değerli bir çalışmaya imza attı. Türkiye’de 16 Araştırma Üniversitesi belirlemişlerdi. Bizler de bu 16 üniversite içerisinde yer alıyoruz. YÖK, bu üniversitelerin güçlü olduğu alanlar ile sektörleri buluşturmayı hedefledi. Bursa Uludağ Üniversitesi için gıda arz güvenliği ve otomotiv sektörlerini belirledi. Burada gıda arz güvenliği içerisinde de hayvan besleme ve gıda biyoteknolojisi üst başlıklarındaki sektörlerle eşleştirildik. Hayvan besleme alanında yetkinlik olarak Türkiye’de tek üniversiteyiz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.