Hava Durumu

KPSS sonuçları açıklandı! Sorgulama ekranına nasıl bakılır?

2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT) sonuçları açıklandı. KPSS oturumları, Ağustos ayının ilk haftasında tamamlanan oturumlarla birlikte sona ermiş ve değerlendirme sürecine girmişti. KPSS sonuçları bugün itibariyle belli oldu.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2023 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2023 10:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
KPSS sonuçları açıklandı! Sorgulama ekranına nasıl bakılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu 23 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi.

2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Eğitim Bilimleri oturumu ise 23 Temmuz Pazar günü öğleden sonra yapıldı.

Alan Bilgisi sınavları ise 29-30 Temmuz tarihlerinde tamamlandı. Akabinde ise ÖABT 6 Ağustos tarihinde iki oturumda tamamlandı.

Kamuda işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, "25 Ağustos civarlarında, ağustosun sonuna doğru sınav sonuçlarını ilan edeceğiz" açıklamasında bulunmuştu.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT) sonuçları açıklandı. 

KPSS sonuçları sorgulama ekranı ile bugün kamuoyunun erişimine açıldı. 2 milyona yakın adayın katılım sağladığı KPSS oturumları, Ağustos ayının ilk haftasında tamamlanan oturumlarla birlikte sona ermiş ve değerlendirme sürecine girmişti.

Memur alımlarına yönelik güncel bir puan imkanı sağlayacak olan KPSS, yeni alımlarda geçerli kılınacak. ÖSYM'nin AİS ekranı ile görüntülenebilecek olan KPSS sonuçları, E-Devlet şifresi girişi aracılığıyla da öğrenilebilecek.

2023 KPSS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, sınav sonuçlarına 25 Ağustos 2023 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Aşağıdaki linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

https://www.osym.gov.tr/ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi (osym.gov.tr) üzerinden giriş yaparak sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.