Hava Durumu

Bursa’da binlerce işçiyi ilgilendiriyor! Yeni teklifi kabul etmeyen sendika masadan kalktı...

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamadı.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2023 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2023 13:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Bursa’da binlerce işçiyi ilgilendiriyor! Yeni teklifi kabul etmeyen sendika masadan kalktı...

MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, İstanbul'da düzenlendi. Taraflar arasında masaya oturulan toplantıda, metal sanayi çalışanlarını ilgilendiren konular ele alındı. Görüşmeler kapsamında detaylı müzakereler yapıldığı ancak tarafların ortak bir noktada buluşamadığı belirtildi. Anlaşmazlıkların çözümü için yapılan çabalar sonuç vermedi.

Türk Metal Sendikası tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"İşveren temsilcisi MESS, İstanbul'da bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıda; 1.Eylül.2023'ten geçerli olmak üzere saat ücretlerine 1. 6 ay için daha önce yaptığı % 35 zam teklifini % 50' ye; Yine 1.Eylül.2023' ten geçerli olmak üzere sosyal haklara ilk yıl için daha önce yaptığı % 65 lik zam teklifini ise %80' e çıkardığını tarafımıza iletmiştir.

Ayrıca MESS, tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasını kaldırmak başta olmak üzere , kazanılmış haklarımızı geriye götürecek tekliflerinin hepsini yinelemiş, masada tutmaya devam etmiştir. Heyetimiz gerek kazanılmış haklarımızı geriye götürmek isteyen işveren talepleri, gerekse yapılan zam tekliflerinin kabul edilemez olması sebebi ile görüşmeyi sonlandırarak masadan kalkmıştır. Başta siz değerli Türk Metalli metal emekçileri olmak üzere, tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.