Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Defne Devlet Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi

6 Şubat depreminde yıkılan Defne Devlet Hastanesi'nin yarından itibaren hasta kabulüne başlayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bir tanesi çıkmış 3 ayda ne yapıyorsun diyor. Sende yüz varsa karakterin müsaitse gel Defne Hastanesi'ni gör. Temelini 24 Mart'ta attığımız 300 yataklı hastanemizi 3 ayda bitirme sözü vermiştik. Bizde bunlar gibi akşam yalan sabah yalan yok.'' dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2023 18:24
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2023 18:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Defne Devlet Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'da yapımı 60 günde tamamlanan Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaretinde vatandaşlara seslendi.

''YÜZ VARSA KARAKTERİN MÜSAİTSE GEL DEFNE HASTANESİ'Nİ GÖR''

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Bir tanesi çıkmış 3 ayda ne yapıyorsun diyor. Sende yüz varsa karakterin müsaitse gel Defne Hastanesi'ni gör. Temelini 24 Mart'ta attığımız 300 yataklı hastanemizi 3 ayda bitirme sözü vermiştik.

Bizde bunlar gibi akşam yalan sabah yalan yok. Bize dediler ki işte burada Kılıçdaroğlu 90 oy aldı, siz yüzde 8 aldınız. Bizi bunlar ilgilendirmez. Burada benim vatandaşım yaşıyor mu, deprem oldu mu, ölen yaralanan var mı? Ben yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Biz ayrım yapamayız. Mezhep dil din ırk bizim dinimizde de yok inancımızda da yok.

Vatandaşımız gerekeni yapacaktır. Kardeşlerim Hatay'da 100 yataklı Arsuz, 30 yataklı belen hastanesini açmıştık. Neler söylendi hatırlıyorsunuz. Hiçbirine aldırmadık. Yarından itibaren hasta kabulüne başlayacak burası. Sağlık bakanım ve ekibi gece gündüz çalıştı. Herkesi mahcup ederek hastanemizin inşaatını bitirdik.

Gereken donanımları her şeyi bitirerek sizlerin karşısına alnımız ak olarak çıktık. Şu anda bu hastanede 11 ameliyathane var. Bütün odaları her an yoğun bakıma dönüştürülebiliyor. En gelişmiş emar ve tomografi cihazları bulunuyor. Temeli atarken ne söz verdiysek yalnızca onu yaptık. Bir fotoğraf karesi üzerinden konuşanlar daha sonra işin nasıl yürüdüğünü gördüklerinde bir tek söz bile etmediler.

'İSKENDERUN'DAKİ HASTANEMİZ YAKINDA HASTA ALACAK'

İşte eser işte hizmet. Rabbime bize bu günleri gösterdiği için hamd ediyorum. Antakya'da 400 yataklı hastanemizin inşaatı devam ediyor. İskenderun'daki hastanemiz yakında hasta almaya başlıyor. Belediye başkanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığımız boyunca sadece eser siyaseti yaptık. Kimsenin etnik kökenine mezhebine bakmadık. Yeni inşa edeceğimiz konutları yaparken baktığımız tek şey hak sahibi olmaları. Geçtiğimiz pazar günü yapılan seçimlerde deprem bölgesinde bize yüksek oy çıkmasına hazmedemeyenler sularını bile kesmişler.

'NASIL OLDU DA BAHARDAN KARA KIŞA GEÇTİNİZ'

Tüm hınçlarını depremzedelerden çıkarmış. Vali beye talimat verdim, çözün sorunu dedim. Hani bunlar demokrattı, hani bunlar bahar getirecekti. Hani bunlar depremzedelere bedava ev verecekti. Nasıl oldu da bir gecede faşist kesildiniz, depremzedelere düşman kesildiniz. Nasıl oldu da bahardan kara kışa geçtiniz. Depremzedelere hakarete kadar vardılar. Milletim bunlara gereken mesajı verdi ama görülen o ki bunlar mesajı yanlış anlamış. Önümüzdeki dönemde yeni eserlerle sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz. Ekim kasım ayından itibaren konutları teslim etmeye başlayacağız. Defne Devlet Hastanemiz sadece Defne'ye değil tüm Hatay'ımıza hayırlı olsun inşallah.''

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.