Hava Durumu

Yeni anayasa, enflasyon ve asgari ücret... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar!

TBMM Genel Kurulu 27. Dönem 6. Yasama Yılı, törenle açıldı. Meclis Başkanı Şentop, yasama yılının açılışı dolayısıyla konuşma yaptı. Şentop'un ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye geldi. Konuşmasında birbirinden önemli noktalara değinen Erdoğan, yeni Anayasa konusunda çağrı yaparken seçimlerle ilgili de dikkat çeken mesajlar verdi. Erdoğan, Türkiye'nin ekonomi modeliyle ilgili de önemli ifadeler kullanırken enflasyon ve maaşlarla ilgili de dikkat çeken sözler sarf etti.

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2022 15:44
Haber Güncellenme Tarihi: 01.10.2022 15:44
https://www.webursa.com
Yeni anayasa,  enflasyon ve asgari ücret... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 27. Dönem 6. Yasama yılı saat 14.00'te Genel Kurul ile başladı. Özel gündemle başlayan oturumu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop yönetirken açılış konuşmasını da yaptı. Önemli mesajlar veren Şentop'un ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Konuşmasında, yeni Anayasa konusunda dikkat çeken mesajlar veren Erdoğan, Türkiye'nin ekonomi modeline değinirken asgari ücretle ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, şunları söyledi:

TBMM'nin 27. Dönem 6. Yasama yılının, sizlerle birlikte ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bilindiği gibi bugün 27’nci dönem meclisimizin son yasama yılının açılışını yapıyoruz. Meclisimizin seçim takvimine göre çalışmalarına ara vermeden önce pek çok kritik düzenlemeyi hayata geçirerek bu yasama yılını da en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

Türkiye'nin istiklal ve istikbal davası çağlar ötesine varan kutlu bir mücadelenin adıdır. Bugün de sınır içi ve sınır dışında aynı mücadeleyi vermeyi sürdürüyoruz. Cumhuriyet tarihinin en köklü reformlarına bu Meclis atmıştır.

"DÜNYANIN VE BÖLGEMİZİN TARİHİ GÜNLER YAŞADIĞI SEÇİMLERİ YAPACAĞIZ"

Dünyanın ve bölgemizin tarihi günler yaşadığı, asırlık dengelerin sarsıldığı siyasi, ekonomik ve askeri güç merkezlerinin yeniden oluştuğu dönemde bu seçimleri yapacağız. Sizlerin üstlendiğiniz misyonun gereğini başarıyla yerine getirmiş bir kadro olarak milletimizin gönlünde yerinizi aldığınıza inanıyorum.

ANAYASA MESAJI

Yeni dönem Meclisimizin Türkiye'nin hakkı olan yeni Anayasa'yla buluşturarak darbe dönemlerinin izlerini sileceğine inanıyorum. Bunu aynı zamanda gelecek nesillere bir borcumuz, önümüzdeki dönemde gençlere hediye edeceğimiz kazanım olarak görüyoruz.

YENİ EKONOMİ MODELİ

Kendi özgün ekonomi modelini inşa ettik. Türkiye ekonomi modelinin kabul görmesinde istihdam gücünün çok büyük katkısı vardır. Ekonomi modelimizin merkezinde insan vardır, insanımız vardır. Önceleri bizi şiddetle eleştirenlerin bizimle aynı noktaya gelmelerini ibretle takip ediyoruz.

Altılı masaya seslendi, açık açık meydan okudu! Muharrem İnce'den ses getirecek çıkış: "Bir kez konuşsak Memleket Partisi'nin oyu yüzde 70 olur"

"ENFLASYONUN ALTINDA EZİLEMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Asgari ücreti, memur maaşlarını, emekli maaşlarını yılbaşında ciddi oranlarda artırdık. İnşallah yılbaşında tüm ücretlilerin durumlarını, kayıplarını telafi edecek şekilde gözden geçireceğiz. Hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.

TOGG'UN SERİ ÜRETİMİ BAŞLIYOR

TOGG'un seri üretimine 29 Ekim'de başlıyoruz.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA TÜRKİYE'NİN TUTUMU

Büyük bir gururla ifade etmek isterim ki, Türk diplomasisi son asırların en başarılı dönemini yaşamaktadır. Ukrayna krizindeki tutumumuz, ülkemizin barışı, istikrarı, insanı ve insan hayatını merkeze alan dış politikasının en son örneğidir.

"HAİNLERİ KIPIRDAYAMAZ HALE GETİRDİK"

Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki harekatlar ile hainleri kıpırdayamaz hale getirdik. Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden ülke olarak bu konuda kimseye taviz verecek durumumuz yok.

YUNANİSTAN'A MESAJ

Yunanistan'ın silahlandırılması akılla, izanla ve müttefiklikle bağdaşmaz. Yunanistan'ı kimin üzerimize salmaya çalıştığını biliyoruz. Oynanmaya çalışılan oyunun farkında olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz. Tahrik siyaseti gütmek kimsenin hayrına değildir, olmayacaktır. Yunanistan yönetimine, halkını felakete sürükleyecek davranışlardan uzak durmasını tavsiye ediyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.