Hava Durumu

Asgari ücretlinin gözü kulağı bu masada... Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücreti açıklayacak mı?

Milyonlarca emekli ve asgari ücretli için bugün kritik gün. 2023 yılının son Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek. Kabinenin ana gündem maddeleri içinde terörle mücadele, asgari ücret, memur ve emekli zammı bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücreti bugün açıklayacağı iddiaları da gündemde.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2023 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2023 09:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Asgari ücretlinin gözü kulağı bu masada... Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücreti açıklayacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 2023 yılının son toplantısını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Külliye'de gerçekleştirecek. Kabinenin ana gündem maddesini terörle mücadele, asgari ücret, memur ve emekli zammının oluşturması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde gerçekleştirilecek olan Kabinenin en önemli gündem maddesi ekonomi ve terörle mücadele olacak. Yeni asgari ücret ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sunum yapacak. Deprem konutlarında gelinen son durum ve masada yer alacak.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in de müfredat değişikliği ile ilgili bir sunum yapması bekleniyor. Kabinede "İsrail'in Gazze'deki katliamı ve Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi trafiği" de ele alınacak.

ENFLASYON VE ASGARİ ÜCRET

Kabine toplantısında ekonomideki gelişmeler kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek. Fahiş fiyatlar ve enflasyonla mücadele gibi başlıklar toplantının öncelikli gündeminde yer alıyor.
Milyonlarca vatandaşın beklediği yeni asgari ücret ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın toplantıda sunum yapması bekleniyor.

TERÖRLE MÜCADELE

Toplantının en önemi gündem maddeleri arasında terörle mücadele de yer alıyor. Yurt içinde ve sınır ötesinde sürdürülen terörle mücadele operasyonları ile Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki son gelişimler değerlendirilecek.

İsveç'in NATO üyeliği ile Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ve Karadeniz tahıl girişiminin yeniden başlaması için atılacak adımların toplantıda ele alınması bekleniyor.

MÜFREDAT DEĞİŞİKLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılından bu yana yapılacak en kapsamlı müfredat değişimi ile ilgili çalışmalarda da sona yaklaşıldı.

Yeni müfredat Kabineye sunulduktan sonra kamuoyu ile paylaşılacak. Kabinede, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in bu konuda bir sunum yapması bekleniyor.

DEPREM KONUTLARI

2023 yılının da değerlendirilmesi beklenen Kabine toplantısında asrın felaketi olarak nitelendiren deprem konutlarında gelinen son durum ve masada yer alacak.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANACAK MI?

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün kabine toplantısından sonra asgari ücret rakamını açıklayacağı da kulislere sızan bir iddia.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.