Hava Durumu

Böylesi ne görüldü ne duyuldu! Muhtar adayının ilginç vaadini duyan bir kez daha düşündü!

Sivas Mevlana Mahallesi muhtar adayı Burak Zakir Baş, seçilmesi halinde 5 kişiyi umreye göndereceği vaadinde bulundu. “Biz projelerimize klasik bir muhtar adayı olarak sunmak istemedik diyen Sivaslı muhtar, "Umreye 5 kişiyi göndereceğimizi söyledik 2’si genç diğer 3 kişi ise orta yaşlı ve yaşlı olmak üzere. Kura çekerek belirleyeceğiz." dedi. Bununla da kalmayan muhtar adayı 100 gencimizi Kapadokya turuna götürmeyi hedefledik" diye konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2024 12:43
Haber Güncellenme Tarihi: 29.03.2024 12:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Böylesi ne görüldü ne duyuldu! Muhtar adayının ilginç vaadini duyan bir kez daha düşündü!

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, muhtarlık yarışları da kızıştı. Bazı muhtarlar vaatleriyle gündeme gelirken Sivaslı muhtarın vaadi hayrete düşürdü. Sivas Mevlana Mahallesi muhtar adayı Burak Zakir Baş, alışagelmiş muhtar vaatlerinin dışında vaatlerde bulununca, seçmenlerin oy verirken bir kez daha düşünmesine neden oldu.

2'Sİ GENÇ 3 YAŞLI 5 KİŞİYE UMRE VAADİ

Muhtar adayı Baş, seçildiği takdirde görevinin ilk yılında kura sistemiyle belirlenecek olan 2’si genç 3’ü yaşlı olmak üzere toplamda 5 kişiyi umreye göndereceğini söyledi. Umre vaadine inanmayanların olduğunu ifade eden muhtar adayı Burak Zakir Baş, , “Biz projelerimize klasik bir muhtar adayı olarak park, kaldırım, güvenlik kamerası olarak sunmak istemedik. Muhtarın görevi zaten mahallesindeki eksileri tamamlamak bunu belediyeye sunabilmek.

100 GENCE KAPADOKYA TURU

Bizde insanların gönlüne dokunabilmek için hizmeti daha farklı şekilde gösterebilmek için 5 kişiyi umreye, 100 gencimizi Kapadokya turuna götürmeye, Kuran-ı Kerime geçen her öğrencimize de ödüller vermeye aynı zamanda muhtarlıkta yapılan sosyal yardımlar kapsamında elimizden gelen hizmeti sunabilmeyi hedefledik.

"SİVAS'TA BİLİNEN BİR ESNAFIZ"

Başta bizi tanımayan insanlar tepki verdi, ‘Bizlere yalan projelerde vaatlerde bulunmayın’ dediler. Biz esnafız ve Sivas’ta bilinen bir firmayız o yüzden kimseye yalan vaatte bulunamayız. Umreye 5 kişiyi göndereceğimizi söyledik 2’si genç diğer 3 kişi ise orta yaşlı ve yaşlı olmak üzere. Kura çekerek belirleyeceğiz. Yıl sonunda umre kura çekilişini yapacağız. Muhtar olduğumuz gün ilk on gün içeresinde mahallemizin dört bir köşesine kedi yuvası yapacağız. Buna projemizde yer vermedik ama çok sıkı bir şekilde çalıştığımız için yetişmedi” dedi.

Vatandaşlar ise muhtar adayının vaadinin güzel olduğunu ve seçilmesi takdirde göndereceğine inandığını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.