SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İran sınırında insanlık dramı! Anne öldü, çocukları donmak üzereyken bulundu

Türkiye’ye İran üzerinden yasa dışı yollarla iki çocuğu ile birlikte geçmeye çalışan Afgan kadın, dondurucu soğuğa dayanamayıp yaşamını yitirdi. Annenin ölmeden önce çocuklarının ellerine çoraplarını geçirdiği, kendi ayaklarını ise poşete sardığı öğrenildi. Van Valiliğinden yapılan açıklamada olayın Türkiye sınırları içinde gerçekleşmediği belirtildi. SOĞUĞA DAYANAMAYARAK HAYATINI KAYBETTİ Olay, Türkiye sınırına yakın İran’a bağlı Belesur köyünde yaşandı. Türkiye’ye 8-9
Haber Giriş Tarihi: 02.01.2022 12:30
webursa.com

Türkiye’ye İran üzerinden yasa dışı yollarla iki çocuğu ile birlikte geçmeye çalışan Afgan kadın, dondurucu soğuğa dayanamayıp yaşamını yitirdi. Annenin ölmeden önce çocuklarının ellerine çoraplarını geçirdiği, kendi ayaklarını ise poşete sardığı öğrenildi. Van Valiliğinden yapılan açıklamada olayın Türkiye sınırları içinde gerçekleşmediği belirtildi.

Olay, Türkiye sınırına yakın İran’a bağlı Belesur köyünde yaşandı. Türkiye’ye 8-9 yaşlarındaki iki çocuğuyla girmek isteyen Afgan kadın, soğuğa dayanamayarak hayatını kaybetti. Türkiye sınır hattına yakın olan İran’a bağlı Belesor köyünde köylüler tarafından çekilen görüntülere annenin ölmeden önce çocuklarının ellerine çoraplarını geçirdiği ortaya çıktı. Annenin ayaklarının ise poşetle sarılı olduğu görüldü. Soğuktan elleri şişen iki çocuğa köylüler yardım etti.

iran-sinirinda-afgan-kadin-soguktan-oldu-2-cocugu-donmak-uzereyken-bulundu_1315_dhaphoto2 (1)

VAN VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Yaşanan olayla ilgili Van Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada şu cümlelere yer verildi:

“01.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye-İran sınırından geçmeye çalışan iki çocuklu bir annenin donarak öldüğü, çocuklarının ise köye sığınarak kurtuldukları şeklindeki paylaşım yapılmıştır.Bunun üzerine yapılan araştırma ve incelemede kolluk birimlerimize intikal eden ya da tespit edilen bir hadisenin olmadığı ve haberde adı geçen bölgelerin birbiriyle çeliştiği tespit edilmiştir. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile birlikte bu üzücü olayın ülkemiz sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur adlı bir köyde gerçekleştiği ve şahısların köylülerce İran askerlerine teslim edildiği belirlenmiştir.”

iran-sinirinda-afgan-kadin-soguktan-oldu-2-cocugu-donmak-uzereyken-bulundu_1315_dhaphoto5 (1)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar