Hava Durumu

Bahçeli'den İmamoğlu çıkışı: 'Felaket naraları atmak sahtekarlık'

İmamoğlu davasına ilişkin ilk kez konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, muhalefete yüklendi. Kararın kesin olmadığını belirten Bahçeli, "İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde istinaf yolu açıktır. Bu somut gerçek ortadayken bir kaşık suda fırtına koparmak, adeta felaket naraları atmak, darbe iddialarından bahsetmek sahtekârlıktır." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2022 18:19
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2022 18:21
https://www.webursa.com
Bahçeli'den İmamoğlu çıkışı: 'Felaket naraları atmak sahtekarlık'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Ekrem İmamoğlu, dün YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar Türkiye'nin gündemine otururken birçok siyasetçi ve ünlü isimden karara tepki geldi. Gün içerisinde ise MHP Lideri Devlet Bahçeli'den konuyla ilgili ilk yorum geldi.

"DARBE İDDİALARINDAN BAHSETMEK SAHTEKARLIKTIR"

Devlet Bahçeli, İmamoğlu'na verilen cezayla ilgili "İstanbul Anadolu 7.Asliye Ceza Mahkemesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında dün vermiş olduğu karar siyasi ortamı sadece hareketlendirmekle kalmamış, abuk sabuk pek çok tartışmayı da körüklemiş, böylelikle fırsatçılara gün doğmuştur. Malum olduğu üzere, ilk derece mahkemenin açıkladığı karar kesin olmayıp İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde istinaf yolu açıktır. Bu somut gerçek ortadayken bir kaşık suda fırtına koparmak, adeta felaket naraları atmak, darbe iddialarından bahsetmek sahtekârlıktır" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından detaylar şöyle:

"Türkiye'de hukukun üstünlüğü hakim, adaletin evrensel ilkeleri havidir. Hiç kimse mahkeme önünde ayrıcalık ve imtiyaz sahibi değildir. Bir mahkeme kararını tasvip etmemek başka, hakaret etmek başkadır. Beğenilmese de yargı kararına herkesin saygı duyması mecburiyettir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı dokunulamaz, ulaşılamaz ve ayrıcalıklı bir şahıs değildir. Hakkında tesis edilen ve kesinleşmemiş bir mahkeme hükmünü fütursuzca siyasileştirip toplumsal alanda yığınak haline dönüştürmek adalet ve hukuk ilkelerine vahim bir saldırıdır.

"OPERASYONUN HEDEFİ CHP GENEL BAŞKANIDIR"

Her şeyden evvel 14 Aralık 2022 tarihinde İmamoğlu'yla ilgili davanın görüleceği herkesçe bilinmektedir. Bu durum şapkadan çıkmış bir tavşan değildir. Mahkeme kararının hitamında, senaryosu önceden yazılmış filmin Saraçhane'de gösterime sokulması da kategorik bir operasyondur. Nitekim operasyonun hedefi CHP Genel Başkanıdır. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına soğuk ve şaşı bakanların Saraçhane tantanasına can havliyle sarılması, İP Başkanı'yla İmamoğlu'nun sevinç içinde kucaklaşmaları, bu şarkı burada bitmeyecek nakaratları tam bir düzenbazlıktır."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.