Hava Durumu

İmamoğlu ilk kez bu kadar net mesaj verdi! 'Toplum CHP'de lider değişmesini istiyor'

Değişim çağrısıyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. "CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidar için değişim” için yurttaşlardan gelen önerileri paylaşan İmamoğlu, ilk kez bu kadar net mesaj verdi. İmamoğlu açıklamasında "Toplum CHP'de lider ve yönetimin değişmesini istiyor" ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2023 17:02
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2023 17:02
https://www.webursa.com
İmamoğlu ilk kez bu kadar net mesaj verdi! 'Toplum CHP'de lider değişmesini istiyor'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidar için değişim” için yurttaşlardan gelen önerileri sosyal medya hesabından paylaştı. İmamoğlu, “Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok teşekkür ederim. Gelen öneriler ve yorumlar şu konularda belirginleşti” dedi.

Söz konusu siteyi 1 milyondan fazla yurttaşın ziyaret ettiğini ve 100 binden fazla yurttaşın da değişim ile ilgili görüşlerini ilettiğini duyuran İmamoğlu, "Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun paylaşımı şöyle:

"4 Temmuz’da “CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, İktidar için değişim” konusunda vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini almak için http://iktidaricindegisim.org adıyla bir web sitesi oluşturduk. Çağrımıza uyarak Türkiye coğrafyasının her köşesinden ve 6 kıtadan “İktidar İçin Değişim” sayfamızı 1 milyondan fazla vatandaşımız ziyaret etti ve 100 binden fazla vatandaşımız değişim ile ilgili görüş ve önerilerini iletti.

Siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan bir heyet vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile inceledi. İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yaptı, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirdi.

"TOPLUM, CHP’DE LİDER VE YÖNETİMİNİN DEĞİŞMESİNİ İSTİYOR"

Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok TEŞEKKÜR EDERİM. Gelen öneriler ve yorumlar şu konularda belirginleşti:

Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor.

Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor.

"YENİ BİR PARTİ YAPISI GÖRMEK İSTİYOR"

Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor.

İletişimi güçlendirmemizi, değişim vizyonumuzu duymak istiyor.

Ayakları yere basan bir siyaset benimsememizi, Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.