Hava Durumu

MHP lideri Bahçeli'den ses getirecek erken seçim çıkışı: 'Biz hazırız...'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2023 Haziranı'nda yapılacak seçimler için "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünde cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belirlenecektir. Seçimler isterse erkene alınsın ya da zamanında yapılsın ikisine de varız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2023 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2023 11:16
https://www.webursa.com
MHP lideri Bahçeli'den ses getirecek erken seçim çıkışı: 'Biz hazırız...'

Haziran ayında yapılması planlanan seçimlerin son günlerde erkene çekilmesi gündemdeki yerini koruyordu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada "Seçimler isterse erkene alınsın ya da zamanında yapılsın ikisine de varız" dedi.

Bahçeli'nin açıklamasından satır başları:

2023 yılının ilk grup toplantısında hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sosyal medya platformlarımdan, televizyonlardan toplantımızı takip eden kardeşlerimizi hasret ve muhabbetle kucaklıyorum.

Tüm İslam aleminin yeni yılını içtenlikle tebrik ediyorum. 2023 yılı Türkiye'nin 100 yıllık tecrübe yıldır. 2023 yılı Türkiye'nin kuruluşu, milli hedef ve ülkülerin yükseliş yılıdır.

Kurtuluşumuzun fikri kaynağı Türk milliyetçiliğidir. İlhamını ecdadından alarak devletimizin kuruluş ilkelerini belirleyen lider bellidir. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Milli Mücadelenin her safhasında emeği geçen dava arkadaşları ise kahramanlar kuşağıdır.

"2023 HAREKETE GEÇME YILIDIR"

Bu yıl Türk tarihinin bir karar noktasıdır. Geçmişten ders alan bir ittifak ahlakının yeni yüzyıla Türk damgası vurması artık bir hayal değildir. 2022, lider Türkiye'nin hazırlık evresi, 2023 ise harekete geçme yılıdır.

"2022 AĞIR SORUNLARA SAHNE OLMUŞTUR"

Kriz ve kaos dalgalarıyla, huzursuzluk ve umutsuzluk sancılarıyla 2022 ağır sorunlara sahne olmuştur. Dünya genelinde kavga ve kutuplaşmala dinamikleri daha da sertleşmiştir. Kafkaslar'dan Balkanlar'a, Afrika'dan Avrupa'ya, gelişen ve gerçekleşen gerilimler 2022 yılını gölgelemiştir. İnsanlar daha refah dolu bir hayata uzak kalmıştır.Buna karşılık Türkiye her anlamda öne çıkmış, sesini yükseltmiştir. Ülkemiz bilhassa diplomaside altın yılını yaşamıştır. Dünya çapında en çok büyüme kaydeden ülkelerden biri olmuştur.

EYT AÇIKLAMASI

EYT'li 2 milyon vatandaşımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için adım atılmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı TBMM'de gereğini gecikmeden yapılacak, hak hak sahibine iade edilecektir. Asgari ücretin 8500 liraya çıkarılması, memur ve emekli maaşları zamları, 2023'ün çok daha güzel olacağının niteliğindedir.

Siyah örtüye bürünüp yüksekten konuşanlar bilmeli 'eyvallahımız' olmaz. MHP anlayana az, anlamayana çok gelir. Doğru koşan yorulmaz. Doğrudan şaşmayız. Birileri istedi diye hak bildiğimiz yoldan dönmeyiz. 53 yıllık mücadelemizden vazgeçmeyiz. Üzerimize gelen beladan da kaçmadık, kaçmayız. Ayağımıza basan olursa buna da tahammül etmeyiz, etmeyeceğiz.

"ERKEN VEYA ZAMANINDA SEÇİME VARIZ"

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünde cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belirlenecektir. Seçimler isterse erkene alınsın ya da zamanında yapılsın ikisine de varız.

"KILIÇDAROĞLU ADAYSAN ÇIK AÇIKLA"

6'lı masayı partiyi oluşturan partilerin Nisanda yapılacak seçime tamam deyip sonrasına uzak durmaları dengesiz bir siyaset örneğidir. Meclis çatısı altında sorgulanan amaçlarıyla bir uzlaşmaya yanaşmaları son derece güçtür. Bu ittifakın Türkiye'ye güveni yoktur. Kılıçdaroğlu, 2022'nin son günlerinde sorulan adaylık sorusuna, 'niye merak ediyorsunuz?' diyerek korkunun esiri olduğunu gözler önüne sermiştir. Gizlenen nedir, sayın Kılıçdaroğlu, adaysan çık açıkla, değilsen adayınız kimse ondan bahset. Elbette zillet ittifakı fırtına koparsa bizde yaprak kımıldamaz. Zillet ittifakının masası devrilmiştir. Kılıçdaroğlu'nun ergenler gibi 'loading' mesajları çaresizliktir. Türk milleti notunu peşinen verdiği siyaseti bir daha sözlüye bile kaldırmayacaktır. Geleceğin koordinatlarını cumhur ittifakı çizecektir. Yeni sistemin birinci 5 yılı başarıyla geçmiştir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.