Hava Durumu

Millet Partisi’nden 'Ortak Akıl' çağrısı

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, İzmir’de Partisinin İl Kurultayında Türkiye ve dünya gündemi ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Cuma Nacar, “Vatanperverler, demokratlar, hürriyetçiler, halkçılar, cumhuriyetçiler, milliyetçiler, muhafazakârlar, Atatürkçüler, çağlara egemen barış medeniyeti peşinde koşanlar devleti hukuk devleti yapmak için görev başına!” çağrısında bulundu. 

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2023 14:34
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2023 14:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Millet Partisi’nden 'Ortak Akıl' çağrısı

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar’ın açıklamalarından öne çıkan mesajlar şu şekilde:

2023’TE KİŞİ BAŞI MİLLÎ GELİR 25 BİN DOLAR OLACAKTI! HANİ?

“Bir iktidar düşününki o iktidar millete bir hedef vaat ediyor ancak hedefe bir türlü ulaşamıyor! İşte bu iktidar 2010’lu yıllarda Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 yılı için şunları vaat etmişti: “2023'te Türkiye ekonomik büyüklükte dünyanın ilk 10 devleti arasına girecek, kişi başı millî gelir 25 bin dolara, ihracat 500 milyar dolara çıkacak!” 2023 yılının sonuna geldik, bu vaatlerin hiçbirisi gerçekleşmedi. Türkiye ekonomik büyüklükte dünya 17.liğinden 23.lüğe düştü. Kişi başı millî gelir 10 bin dolar, ihracat 265 milyar dolar! “Nas nas!” diye yüksek faize ve döviz kuruna savaş açmışken Aralık ayı toplantısında TCMB politika faizini 250 puan artırarak yüzde 42,5’a çıkardı.”
 
“MİLLET PARTİSİ’NDEN BAŞKA PARTİ YOK!”

“Bu iktidar 2003’ten bugüne tek başına iktidar olmasına rağmen, işine gelen her türlü yasa ve anayasa değişikliğini yaparken, Anayasa Mahkemesi’ni ve TBMM’ni bile devre dışı bırakarak bütün yetkileri hukuksuzca tekelinde toplamışken verdiği sözleri yerine getirmemesine rağmen hâlâ milletten oy isteme nezaketsizliği gösteriyor! Peki, muhalefet ne yapıyor? İç kavgaları bir yana bırakalım. Muhalefet de görüyoruz ve biliyoruz ki, sapla samanı karıştırmış kayıkçı kavgası tiyatrosu oynayarak iktidara koltuk değnekliği görevi yapıyor! Yani muhalefet yok! Aziz Vatandaşım bu iktidardan da uydu muhalefetten de sana fayda yok! Türkiye’de Millet Partisi’nden başka insana ve millete hizmet edecek parti yok!”

“TÜRKİYE’Yİ TBMM’DEN YÖNETECEĞİZ!”

“Millet Partisi olarak diyoruz ki; Türkiye’yi okyanus ötesi icazetli politikalarla ve politikacılarla değil; 50 yıllık tecrübi birikimli, ehliyetli, liyakatli, siyasetin kutup yıldızı kadrolarımızla, büyük Türk Milleti’nin beş bin yıllık adalet ve barış kurucu egemen millî iradesi istikametinde, Ankara’dan TBMM’nden ortak akılla yöneteceğiz.”

“9 EYLÜL’ÜN ve İZMİR İKTİSAT KONGRESİ’NİN SONUÇLARINI ALMALIYIZ”

“9 Eylül’ün sonuçlarını almalıyız: Özgürlüğe, hürriyete, bağımsızlığa, egemen olmaya, egemenlik haklarına sahip çıkmalıyız! 1924 İzmir İktisat Kongresi’nin sonuçlarını en güzel bir şekilde toplamalıyız! Her insanın işi-gücü, evi-barkı-arabası olabilmeli, ekonomik olarak güçlü ve bağımsız olmalıdır! Devletimizi insan hak ve hürriyetlerine dayalı hukuk devleti; insana ve millete hizmetçi devlet, denetlenen hesap sorulan ve hesap veren şeffaf devlet, kerim devlet yapmalıyız. Yöneticilerin başına buyruk olmadığı, sorumsuzlaşmadığı, ilahlaşmadığı, insanın ve milletin hizmetinde olduğu, bir çağdaş barış medeniyeti devleti. Yöneticilerin vatandaşı ve milleti kandırmadığı bir devlet!”

“ŞEHİT KANLARIYLA TAPULANMIŞ VATAN TOPRAKLARI YABANCILARA SATILAMAZ!”

“250 bin dolara veya 400 bin dolar getirene vatandaşlık dağıtmak nasıl bir akıl işidir? Dış ülkelerde vatan topraklarımızı pazarlamak için büro açana yıllık 3 milyon 600 milyon TL kira yardımı yapmak televizyona veya billboardlara ilan vermek ya da broşür bastırmak gibi reklam faaliyetleri için yılda 1,8 milyon TL, fuarlara katılım için 300 bin TL yardım yapmak hangi akıllı işi?”

“İSRAİL BU SAVAŞI, KATLİAMI VE SOYKIRIMI HEMEN DURDURULMALIDIR!”

“Türkiye, savaş suçlusu, katil, soykırımcı Siyonist Netenyahu’yu iktidardan indirmek ve bu cehennemî savaşı ve soykırımı durdurmak için liderlik yapmalıdır! İsrail’deki Yahudilerden ve dünyadaki Yahudi cemaatinden bile İsrail’in Filistin’deki emperyalist tutumundan şikâyetçi ve şövenist Siyonist Netenyahu’nun bu soykırımcı tutumuna karşı etkin bir grup da varken Türkiye bunu başarabilirdi. 7 Ekim’den bu yana süren katliam ve soykırım karşısında Türkiye üzerine düşen sorumluluğu tam manasıyla yerine getiremedi maalesef. İslam dünyası ve dünya kamuoyunu harekete geçirerek İsrail’in savaşı ve soykırımı durdurmasını sağlayacak çabalara rehberlik ve önderlik yapamadı. Bırakınız dünya devletlerini Türk Devlet Topluluğunu ve İslam İşbirliği Teşkilatı ülkelerini bile yönlendirmedi! Daha da önemlisi Türkiye İsrail ile ticareti bile kesmedi. Bir miting yapmak dışında Malezya kadar bile olamadı! 75 günlük bir gecikmeyle de olsa Malezya, İsrail gemilerinin Malezya limanlarına giriş çıkışını yasaklarken ne yazık ki Türkiye’den gemicikler ve uçaklar gece gündüz İsrail’e lojistik yük taşıyor.”

“RANT BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL YEŞİL KENT BELEDİYECİLİĞİ İÇİN MİLLET PARTİSİ’Nİ DESTEKLE!”

“Aziz vatandaşlarım! Bütün partileri gördün, denedin. Yok birbirinden farkları. ‘Artık yeter!’ de! Bu seçimde aklına ve kalbine danış! Oyunda bir değişiklik yap! Oyunu Millet Partisi’ne ver! Rant belediyeciliği değil, yeşil kent belediyeciliği için Millet Partisi’ni destekle!”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.