Hava Durumu

Fenerbahçe'den flaş açıklama: Şampiyonluklar var, karar yok!

Fenerbahçe, sosyal medya üzerinden 1959 yılı öncesi şampiyonluk için 3 yıl önce yaptıkları başvuruya TFF'den henüz yanıt gelmediğini duyurdu. 

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 13:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Fenerbahçe'den flaş açıklama: Şampiyonluklar var, karar yok!

Fenerbahçe Kulübü, 1959 öncesi sezonlarda kazanılan şampiyonlukların geçerli sayılması için Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı başvuruya hala bir cevap verilemediğini ve kurulacağı açıklanan komisyonun da kurulmadığını duyurdu.

"3 YILDIR KARAR ÇIKMADI"

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada, "Başvurumuz süresince iki farklı yönetim görev yapmış olmasına rağmen bu başvuruyu sonuçlandırma iradesinin ortaya konulamadığı görülmektedir. Bugüne dek herhangi bir somut adım atılmamıştır. Bir başvurunun incelenmek üzere TFF Yönetim Kurulu'nda 3 yıl beklemesi gibi bir duruma daha önce rastlanılmadığı gibi bu durumun kulübümüzün hak arama hürriyetine halel getirdiği tartışmasızdır." denildi.
İşte Fenerbahçe'den "Alın teri var, şampiyonluklar var, kupalar var, karar yok!" başlığıyla yapılan açıklama:

"Kulübümüzün, 1959 öncesi Türkiye şampiyonlukları ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı resmi başvurunun üzerinden bugün itibarıyla 3 yıl (1095 gün) geçmiştir.

Başvurumuz süresince iki farklı yönetim görev yapmış olmasına rağmen bu başvuruyu sonuçlandırma iradesinin ortaya konulamadığı görülmektedir.

Bu süreçte geride bıraktığımız Temmuz ayında, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, "1959 yılında Türkiye 1. Futbol Ligi olarak başlayan ve Süper Lig olarak devam eden ligin, 1959 öncesi ve sonrasındaki başarı kriterleri ile resmî statüsünü değerlendirmek üzere özel bir komisyon oluşturulmasına karar verilmiştir" açıklaması yapılmış ancak bugüne dek herhangi bir somut adım atılmamıştır.

Bir başvurunun incelenmek üzere TFF Yönetim Kurulu'nda 3 yıl beklemesi gibi bir duruma daha önce rastlanılmadığı gibi bu durumun kulübümüzün hak arama hürriyetine halel getirdiği tartışmasızdır.

İlk günden itibaren tarihi gerçekler, resmi dayanak ve kanıtlarla hakkımızı aradığımız 1959 öncesi şampiyonluklarımız için bir an önce gereken adımların atılmasını ve hakkımızın teslim edilmesini beklediğimizi, davamızın arkasında olduğumuzu ve asla vazgeçmeyeceğimizi, Zeki Rızaların, Lefterlerin, Cihatların ve nicelerinin emeklerine gölge düşmesine izin vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.