Hava Durumu

Telefonunuzda bu belirtiler varsa dinleniyor olabilirsiniz! İşte dinlenmesini önleyecek o basit yöntem...

Hayatımızın büyük çoğunluğu artık telefonlarda geçiriyoruz ancak ne tür bir tehlikenin içinde olduğunu bilmiyoruz. Özellikle yaşanan son terör olayları sonrası milyonlarca kişi tedirgin hale gelmiş durumda. Eğer telefonunuzda bu belirtiler varsa dinleniyor olabilirsiniz. Birileri ile konuştuğunuz zaman sonrası önünüze o konuyla ilgili reklamlar geliyorsa hemen bunu yapın. Bu basit yöntem ile bu dertten kurtulun. İşte telefon dinlemelerinin önüne geçen o basit yöntem...

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2022 15:19
https://www.webursa.com
Telefonunuzda bu belirtiler varsa dinleniyor olabilirsiniz! İşte dinlenmesini önleyecek o basit yöntem...

Telefon kullanımı 7-8 yaşlara kadar düştü. Bu korkunç manzara karşısında ebeveynler ne yapacağını şaşırdı. Son yaşanan Taksim patlaması sonrası kırmızı alarm verildi. Eğer telefonunuzda bu belirtiler varsa dinleniyor olabilirsiniz. Hemen bu yöntemi deneyin ve bu sorundan kurtulun. Başınıza büyük dertler açabilir, soruşturmalar hızla arttı.

TELEFONUNUZDA BU BELİRTİLER VARSA YANDINIZ!

Çoğu kişi hayatını telefondan idare ediyor. İş hayatı olsun, sosyal hayat olsun çoğu kişi artık tüm planlarını telefonlardan idare ediyor. Hayatımızı kolaylaştıran bu akıllı cep telefonları sandığımız kadar masum değil. Yaşanan son terör olayları sonrası son dakika uyarısı yapıldı. Telefonunuzda bu belirtiler varsa dinleniyor olabilirsiniz! Hemen bu yöntem ile telefonlarınızı kontrol edin ve önleminizi alın.

HEMEN BU İŞARETLERİ KONTROL EDİN

Telefon dinlemeleri artık çok kolay hale gelmiş durumda. Kolayla yapılabilen bu casusluk herkesin başına büyük dertler açabilir. Peki telefonunuzun dinlendiğini nasıl öğrenebilirsiniz? İşte belirtiler;

Cep telefonunuzu özellikle çok fazla kullanmadığınız zamanlarda normalden daha fazla şarj etmek durumunda kalıyorsanız, bu dinlendiğine dair önemli bir işaret olabilir.Telefonunuzu kullanırken, cızırtı ve yankı duyuyorsanız, dinleniyor olabilirsiniz.Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve aynı olay gün içinde 2 kez tekrarlanırsa, yine dinlenme ihtimaliniz yüksektir.

BU YÖNTEMLE TELEFONUNUZ GÜVENLİ HALE GELSİN

Telefonlarınızın dinlenildiğinizi öğrenmek için dikkat etmeniz gereken koşullar ve dinlemeyi engellemek için yapabileceğiniz formüller şu şekildedir;

1- Eğer 'Casus yazılım' varsa, telefon kullanılmaya başladığında kaynağa istem dışı SMS gönderir .Bu nedenle ilk yapmanız gereken, ayrıntılı fatura istemek. Faturada sizin bilmediğiniz SMS görürseniz, telefonunuzda casus yazılım bulunma ihtimali çok yüksek.

2- Cep telefonunuzu özellikle çok fazla kullanmadığınız zamanlarda normalden daha fazla şarj etmek durumunda kalıyorsanız, bu dinlendiğine dair önemli bir işaret olabilir.

3- Telefonunuzu kullanırken, cızırtı ve yankı duyuyorsanız, dinleniyor olabilirsiniz.

4- Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve aynı olay gün içinde 2 kez tekrarlanırsa, yine dinlenme ihtimaliniz olabilir.

5- Uzmanlar, dinlemelere karşı telefonunuzu sürekli olarak format atmanız gerektiğini söylüyor. Yani, her sabah 'Fabrika ayarlarına dön' seçeneğini tercih ederek telefonunuzun casus yazılım tarafından dinlenmesini önleyebilirsiniz.

6-  Telefonunuzu 1 saat boyunca masaya bırakın. Sonra elinizde tutun. Eğer sıcaklık hissediyorsanız, bu telefonunuzun dinlendiğini gösterir. Bunu gün içinde birkaç saat sonra tekrarlayın. Sonuç aynı ise dinleniyor olabilirsiniz.

7- Telefonunuzdaki cızırtı ve yankı sesleri, dinlenme ihtimalinizi güçlendiren farklılıklar. Bu gibi durumlarda telefonunuzu kapatın ve bataryayı birkaç dakika çıkartın.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.