Hava Durumu

Askerlerin operasyon bölgesinde akıllı cep telefonu kullanması yasaklandı!

Milli Savunma Bakanlığı, askerlerin operasyon bölgesinde akıllı cep telefonu kullanmasını yasakladı. Açıklamada, "Personele bölgeye gitmeden önce haberleşme ihtiyaçları ve sosyal medya kullanımı ile kullanılacak cihaz, sistem ve uygulamaların yaratacağı olumsuz etkiler konusunda farkındalık eğitimleri verilmeye başlanmıştır." denildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2024 13:38
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2024 13:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Askerlerin operasyon bölgesinde akıllı cep telefonu kullanması yasaklandı!

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, askerlerin operasyon bölgelerinde cep telefonu kullanımının zayifet yarattığına ilişkin söylemlerin ardından alınan tedbirleri açıkladı. Buna göre askerlerin operasyon bölgesinde akıllı cep telefonu kullanmaları yasaklandı.

"SUÇ TEŞKİL EDEN PAYLAŞIM YAPAN PERSONEL İÇİN AĞIR YAPTIRIM UYGULANACAK"

Bakanlık'tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Harekat alanında görevli personelin cep telefonu kullanımı ile ilgili emir yayınlanmıştır. ve bu emir doğrultusunda operasyon ve harekat bölgelerinde akıllı ve kameralı telefon kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır. Hudut, harekat/operasyon bölgelerinde görev alacak personele bölgeye gitmeden önce haberleşme ihtiyaçları ve sosyal medya kullanımı ile kullanılacak cihaz, sistem ve uygulamaların yaratacağı olumsuz etkiler konusunda farkındalık eğitimleri verilmeye başlanmıştır. İlgili mevzuat ve emirler hilafında hareket ederek konusu suç teşkil eden paylaşım yaptığı tespit edilen personel hakkında ağır yaptırımlar uygulanacaktır."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.