Hava Durumu

Devlet hastanesini karıştıran skandal talimat: 'Kırbaçlayarak çalıştırın'

Erzurum'da Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Rahime Ö.Y.'nin meslektaşlarına yönelik olarak ''Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri? Çalıştırın ve kırbaçlayın'' dediği iddiası, tepki çekti. Olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nden de açıklama geldi. İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, her çalışana iletişim kursu aldıracak kadar hassas oldukları bir konuda böyle bir olay yaşanmasıyla ilgili üzüntü duyduklarını belirterek, soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.09.2022 12:26
Haber Güncellenme Tarihi: 23.09.2022 12:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.webursa.com
Devlet hastanesini karıştıran skandal talimat: 'Kırbaçlayarak çalıştırın'

Son dönemlerde sağlık çalışanlarına yönelik kötü davranışlarla ilgili haberlerin ardı arkası kesilmezken, bir üzücü haber de Erzurum'dan geldi. Bu sefer sağlık çalışanının meslektaşına uyguladığı psikolojik şiddet tepkilere neden oldu. Erzurum Horasan Devlet Hastanesi'nde çalıştığını söyleyen bir sağlık çalışanı, ağır şekilde mobbinge uğradıklarını iddia etti. Ses algılamalı kameraların önünde yaşandığı belirtilen olayla ilgili Sağlık Bakanlığı da devreye girdi.

'ÇALIŞTIRIN VE KIRBAÇLAYIN''

Bir sosyal medya hesabına gönderdiği mesajla gündeme gelen olayda, başhemşire (yeni ismiyle Sağlık Hizmetleri Müdürü) Rahime Ö.Y.'nin pratisyen doktora hemşireleri kastederek ''Çalıştırıyor musunuz bunları? Çalıştırın ve kırbaçlayın'' dediği iddia edildi. Yoğun iş temposu bulunan Acil Servis çalışanları, hastaların önünde bu şekilde sözlerle onurlarının ve gururlarının kırıldığını söyleyerek, seslerini duyurmak için yardım istedi.

''BÖYLE BİR DAVRANIŞ KABUL EDİLEMEZ, SORUŞTURMA BAŞLATILDI''

Sağlık çalışanının yardım çağrılarının ses getirmesi üzerine, Erzurum İl Sağlık Müdürü'nden de konuyla ilgili bir açıklama geldi. İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir yaptığı açıklamada; amacı her ne olursa olsun bu tür söylem ve davranışları kabul etmeyeceklerini, hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere iç iletişimde konusunda oldukça hassas olduklarını, buna istinaden her basamaktaki çalışanlarına iletişim kursları aldırdıklarını, dolayısıyla böyle bir olay yaşandığı için mesai arkadaşları kadar üzüldüklerini ifade etti. Konunun bakanlıkla da paylaşıldığını belirten Bedir, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı söyledi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

''Sağlıkta şiddete sıfır tolerans'' sloganıyla sağlık çalışanlarına yönelik duruşunu sergileyen sosyal medya kullanıcıları Twitter'da #KırbaçcıRahimeAlınsın etiketiyle da konuyla ilgili tepkilerini dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.