Hava Durumu

En çok beğenilen tarihsel kişilik anketinin sonuçları dikkat çekti!

MetroPoll araştırma 'en çok beğenilen tarihsel kişilikler' anketinin sonuçlarını açıkladı. Dikkat çeken sonuçları olan ankette Mustafa Kemal Atatürk, yüzde 58,2 ile en çok beğenilen tarihsel kişilik oldu. Parti bazında incelendiğinde ise AK Partililerin çoğu Atatürk derken, MHP'lilerin çoğu Fatih Sultan Mehmet yanıtını verdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2023 14:25
Haber Güncellenme Tarihi: 07.08.2023 14:27
https://www.webursa.com
En çok beğenilen tarihsel kişilik anketinin sonuçları dikkat çekti!

Metropoll Araştırma, halka 'Aşağıdakilerden hangisi tarihte en beğendiğiniz liderdir?' diye sordu.
Seçenekler arasında Atatürk, Osmanlı padişahlarından Fatih Sultan Mehmet ve Abdulhamit yer aldı. AK Parti tabanında Mustafa Kemal Atatürk, MHP tabanında Fatih Sultan Mehmet öne çıktı. Atatürk en az oyu MHP ve Yeniden Refah'tan aldı. 

Metropoll Araştırma'nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, sosyal medya üzerinde yaptıkları son araştırmanın verilerini paylaştı. 'Aşağıdakilerden hangisi tarihte en beğendiğiniz liderdir?' sorusuna katılımcıların yüzde 58.2'si Mustafa Kemal Atatürk yanıtı verdi.

Ankete katılan vatandaşların 58,2'si Atatürk, yüzde 28,5'u Fatih Sultan Mehmet ve yüzde 8,2'de Abdülhamit yanıtını verdi.

Parti kategorisinde incelendiğinde ise AK Partililerin yüzde 45'i Atatürk yüzde 35'i Abdülhamit dedi. MHP'liler ise yüzde 46'sı Fatih Sultan Mehmet yanıtını verdi. CHP'liler ise yüzde 82,3 Mustafa Kemal Atatürk yanıtını verdi. İYİ Partililerin yüzde 80.7'si 'Atatürk' dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.